Gittikçe daralan zaman hepimizi heyecanlandırmaya yetiyor. Bu noktada bebeğim çevresindeki sıvı dünyayı görebilir, bir ayak parmağını kavradığını veya başparmağını emdiğini hissedebilir, amniyotik sıvının tadını alabilir ve kalp atışlarını işitebilir. Su kesesinde kokuları taşıyacak hava yoktur, ama olsaydı bebeğim çevresindeki ortamın kokusunu da alabilirdi. İnanılmaz beyin büyümesi yüzünden bebeğinizin baş çevresi sadece bu son hafta içinde neredeyse 1 cm arttarmış.

Beslenmeme dikkat etmem gerekiyormuş. Her zamankinden daha önemliymiş artık beslenmem. Çünkü önümüzdeki birkaç hafta içinde bebeğimin protein ve yağ gereksinimleri azami düzeye çıkıyormuş.

Doğumun hemen öncesine kadar haftada yarım kilo almaya devam edecekmişim. Kilo almayı yavaşlatmayı deneme dedi doktorum. Bebeğimin şimdi o ilave kilolara ihtiyacı varmış. Doğumdan sonra kiloları vermek için yeterince zamanım olacak nasılsa. Ben bu kilo işine pekte takılmıyorum yani. Eşim her ne kadar sen veremeyeceksin bu kiloları dese de umursamıyorum. Bu arada aramızda kasın da 18 kg aldım hamileliğin başından bu yana.

Share: