Bebeğim bir kavun kadar büyüdü artık. benim de sabırsızlığım bir o kadar büyük. Babamız oldukça soğuk kanlı. Acaba bu erkeklerin yaratılışında mı var ki. Biz neden onlar kadar rahat olamıyoruz ki. Ben her şeyin dört dörtlük olması için çabalarken; babamız ‘’olur her şey hallolur’’ dedikçe ben çileden çıkıyorum sanırım.

Kuzum artık karnıma sığamadığı için hareketleri de azaldı. Ee haklı yavrum elini kaldıramıyor ki. Kıpırdadığı yerde bir duvar var. Şu anda bebeğimin gözleri mavi renkte. Bebeğimin doğumdan sonraki birkaç hafta boyunca ışığa maruz kalıncaya kadar iristeki renklenme süreci tamamlanmayacak. Zamanla normal rengine oturmasını bekleyeceğiz.

Şov zamanı geldi mi?

  • Büyük güne sadece birkaç hafta kalmışken doğum sancısı belirtilerine dikkat etmeye başlamanız iyi bir fikirdir. En sık görülen belirtiler şunlardır:
  • gittikçe kısalan aralıklarla meydana gelen düzenli kasılmalar,
  • adet benzeri kramplarla birlikte bel ağrıları,
  • suyunuzun “gelmesi” (su kesesinin patlaması) veya
  • kan benzeri akıntı (rahim boynunuzun genişlemeye başladığını gösterir).
  • Doğum yapmadan günler hatta haftalar önce doğum sancısı belirtileri yaşamaya başlayabilirsiniz. Bunlardan herhangi biri gerçekleşirse derhal doktorunuzu arayın.

 

Doğum planınızı son haline getirme

Muhtemelen şu ana kadar doktorunuz, eşiniz ve doğumda bulunmasını istediğiniz akrabalarınızla isteklerinizi konuşmuşsunuzdur. Şimdi, doktorunuzun veya ebenizin hafızasını tazelemek ve ikinizin de hâlâ aynı fikirde olduğunu kontrol etmek için tercihlerinizi tekrar konuşmak üzere harika bir zamandır.

 

Bunları biliyor musunuz?

Gebeliğin son haftalarında bebeğinizin kilo artışı tekrar yavaşlamaya başlayacaktır. Yeni doğan bebeğiniz bu hızla büyümeye devam etseydi ilk doğum gününe kadar 90 kiloya ulaşırdı!

Share: