Kızım bir mısır başağı kadarmış artık. Kuzumun en hareketli olduğu zamanları bu haftalarmış. Uykular beni şimdiden terk etti. Tam yatıyorum uykuya dalacağım yediğim tekmeyle uyanıyorum. Şöyle bir uzanayım diyorum bacağıma bir kasılma giriyor. Bir de  kalsiyum eksiğimiz çıktı. Onun için de hap kullanmaya başladık. Hamilelikte bacak kasılmalarının nedeni de omega eksikliğiymiş. İnşallah bu hapla geçeçek bunlar. Kızımın da cildi artık normale dönerek kalınlaşma yoluna girmiş.

Bu ay da bebeğimin gözleri tamamen gelişti. Her ne kadar iriste henüz renklenme olmasa da önümüzdeki birkaç ay içinde renk kazanacakmış. Ama gene de son rengini doğumdan sonra alacakmış.

Bunları biliyor musunuz?

Bebeğinizin yüzü neredeyse tamamen tamamlanmıştır ve ultrasona bakarsanız kime benzediğini görebilirsiniz! Her ne kadar göz kapakları birleşik durumda kapalı olsa da bu haftanın sonunda bebeğinizin gözleri, retina da dahil tamamen gelişmiş olacaktır.

Anneler için hızlı bir ipucu:

Kendinizi yorgun, zayıf hissediyor, nefes darlığı veya baygınlık yaşıyorsanız anemik olabilirsiniz. Beslenmenize, ciğer ya da diğer kırmızı etler; sarı, kırmızı, yeşil veya kahverengi mercimek gibi demir açısından zengin gıdaları ve ıspanak, kara lahana ve lahana gibi yapraklı yeşil sebzeleri eklemeye dikkat edin. Doğum öncesi vitaminleriniz de demir içerebilir.

Share: