Bebeğim büyük bir lahana kadar olmuş. Bebeğimizin beyni inanılmaz gelişmesine devam eder. Bu haftada beyin o ayırt edici kırışık görünümünü kazanmaya başlarmış. Bu kırışıklıklara kıvrım adı verilir ve beynin daha fazla beyin hücresi barındırmasına olanak sağlar. Bebeğimizin vücudunu kaplayan son derece ince tüy olan lanugo kaybolmaya başlar.

İçtiğimiz sütten gelen kalsiyum doğrudan bebeğimizin kemiklerinin oluşumuna gider. Benzer şekilde doğum öncesi vitaminlerden ve yediğimiz demir açısından zengin sebzelerden aldığımız demir de bebeğimiz altı ila dokuz aylık oluncaya kadar dayanan demir rezervini takviye eder. Bebeğimizin tüm vücudunda sağlıklı hücre büyümesini desteklediği için protein de çok önemlidir.

Bunları biliyor musunuz?

Bebeğiniz gerçekten kilo almaya başladı. Gebeliğin kalan haftaları boyunca bebeğiniz iki ila üç kat kilo alacaktır! Bunun sonucunda da gebeliğinizin bu dönemi sizin de en çok kilo aldığınız zaman olacaktır.

Baby shower

Ben bu hafta da baby showers partisi yaptım. Oldukça eğlenceli bir partiydi. Kızımın gelişini bu partiyle kutladık. ( bakınız resimlere )

 

 

Share: