Doğum Sonrası Sağlık Ve Kilo

Artık hayatınızda dünyalar tatlısı bir bebeğiniz var. Yıkanacak onlarca çamaşır, mutfak işleri ve temizlik de sizleri bekliyor. Bir yandan da spora geri dönmeye can atıyorsunuz. Peki, bunca işin arasında spora nasıl vakit ayıracaksınız? İşte spora kısa sürede geri dönmeniz için sizi motive edecek ve bebeğinizin de size eşlik edebileceği 6 harika öneri.

1. Kalori yakmanız için bebeğiniz hazır! 

Bebek arabası hem bebeğinizi hem de yüklerinizi taşımak için ideal bir araç olabilir. Peki, ya kanguru kullanarak kalori yakmaya ne dersiniz? Bebeğinizin ağırlığı ve yanınıza alacağınız ufak bir sırt çantası size hem dengeli ağırlık sağlayacak hem de ekstra kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

2. Gündüz uykularını değerlendirin 

Bebeğinizin gündüz uykularını, sporunuz için değerlendirebilirsiniz. Evde yapabileceğiniz onlarca egzersizle kendinize bir program yaratabilirsiniz. Akıllı telefon uygulamalarıyla size eşlik edebilecek “sanal” bir spor eğitmeni kullanıp kardiyo veya kuvvet antrenmanlarıyla hedefinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz!

3.Bebekler de egzersiz yapar! 

Bebekler yüzüstü pozisyonda vakit geçirmeyi ve hareket kabiliyetlerini keşfetmeyi çok severler! Bu esnada siz de mekik ve şınav gibi egzersizlerle ona eşlik edebilir ve eğlenceli bir oyun yaratabilirsiniz. Yine kanguru kullanarak hafif tempolu egzersizlerde bebeğinizin ağırlığını kullanabilirsiniz. Ritmik hareketleriniz bebeğinizi oldukça keyiflendirecektir!

4.Diğer annelerle spor buluşmaları düzenleyin 

Sporu sizin gibi yeni annelerle buluşarak daha eğlenceli hale getirin. Bebeği olan bir kaç arkadaşınızı parkta sizinle yürümeleri için davet edin. Tempolu bir park yürüyüşü ardından bebekler için de bir oyun aktivitesi düzenleyebilirsiniz. Hem bebeğiniz hem de siz eğlenceli bir şekilde sosyalleşebilirsiniz!

5.Dans dans dans!

Dans ederek hem eğlenmeye, hem kalori yakmaya hem de bebeğinizi eğlendirmeye ne dersiniz? Dans, kardiyo için mükemmel bir seçim olabilir. Bebeğiniz sizi dans ederken izlemekten çok keyif alacaktır. Onu da kucağınıza alarak sizinle dansa katılmasını sağlayabilirsiniz.

6.Beraber yoga yapın 

Çevrenizde anne bebek yogası yapabileceğiniz kurslardan birine katılmayı düşünebilirsiniz. Böylece beraber spor yapabileceğiniz annelerle tanışabilir, hem de bebeğinizin sosyalleşmesi için bir ortam sağlayabilirsiniz. Spora uzun bir ara verdiyseniz egzersize geri dönmenin en güzel ve dinlendirici yollarından birisi yogadır.

Spor, sağlığınız için ve çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek için harika bir yoldur. Bunun yanı sıra çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimine aylık aktivite kutusu alarak da katkıda bulunabilirsiniz. Evde veya dışarıda çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz harika aktiviteleri Pakolino aylık aktivite kutusu seçenekleri ile keşfedebilirsiniz.

Share: