Kinetik Kumun Bilinmeyen Yönleri

Kinetik kumun bilinmeyen yönleri ⭐ batan evinizi düşünmeden verin çocukların önüne oynasınlar. Çünkü birçok faydası var. Haydi gelin size faydalarını sıralayayım ?

Çocukların Motor Becerilerini Geliştirir

Çocukların parmak ve el kaslarını geliştiriyor. Merdane yardımıyla açıp, plastik bıçak ile kumu keserek lezzetli kekler, pastalar yapabilir kuzucuklar. Kalıplardan şekiller çıkararak el kaslarını kuvvetlendirme şansı bulurlar.

Yaratıcı Düşünme

Çocuklar hayallerini kalıplarla şekillendirerek mutlu olurlar. Üretkenliklerini geliştirerek kendine olan güvenleri artar. Bu tarz sembolik oyunlar ile çocuğunuzun yaratıcılığı gelişir. Yavrularınıza siz de yön vererek gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Dil Gelişimi

Sizlerle kinetik kum oynarken hikayeler anlatmanız, sorular sormanız, yorumlar yapmanız yavrunuzun dil gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Bu tarz etkileşimi olan ürünlerin dil gelişimine de oldukça katkı sağladığı öngörülmektedir.

Çizime ve Yazmaya Katkı Sağlaması

Okul öncesinde parmak veya bir kalem yardımıyla kuma yazılar yazmanızın veya şekiller çizmenizin okul öncesi harika bir egzersiz olacağı görüşündeyim. Yavrunuzun çoklu duyusal gelişimine siz de katkı sağlamak isterseniz bu önerimi de dikkate alabilirsiniz.

Dikkati Arttırır

Çocuklarınızın kinetik kum gibi malzemeleri sıkması beyni geliştirebileceği gibi, dikkati de arttırır ve daha iyi odaklanmalarını sağlar.

Sakinleştirir

Çocukların kinetik kum ile oynarken daha sakin tavırlar sergiledikleri görülmüştür. Ben oynadım gerçekten insan her şeyi unutup ona odaklanıyor ve stres felan kalmıyor ? Bence siz de denemelisiniz.

Keyifli Oyunlar dilerim ?

Share: