Herkesi Duyarlı Olmaya Davet Ediyorum

Evcilik oyunları sadece kızlar için midir? O oyunda olmak zorunda olan bir erkek var ise “*BABA” rolünde işe mi gönderilmeli? Peki ya sonra…

O babalar büyüdüğün de ne olacak? Ben vereyim cevabını isterseniz. “SADECE İŞE GİDECEK” ama oysa o çocuklara küçüklükten eşlerine yardım etmeleri gerektiğini aşılamak varken neden? Mesela gene baba olsalar da “sen babasın; ben yemekleri hazırlıyorum, sen de sofrayı hazırla … Sen babasın ben çayı demliyorum, sen de çerezleri hazırla… ” desek ✌️ ya da “bugün çok yoruldum çocuğu sen uyut babası” deyebilsek… Oyun ayıbı olmaz değil mi?

Çocuğun bakımını paylaşmak, onun gelişiminde yer almak anneye yardim değildir “BABALIĞIN GEREĞİDİR” yada farklı bir deyimle ; yaşadığın evi derli toplu tutmak, yeri geldiğinde bardağını makinaya koyup, uyandığında yatağını toplamak eşe yardım değildir “AİLE OLMANIN GEREĞİDİR”

Değil mi komşum? Bunları verin çocuklara … Siz örnek olun. Örnek oyunlar oynayın. Büyüdüklerinde olması gerekeni aşılayın. Şimdi ister misin bir çay daha komşum? Taze kekim de var yanında ?

Share: