Evetttt kızımız olacak bizim. Benim içim de bir can, bir kız çocuğu var. Sağlıkla gel kızım. Baban da ben de seni dört gözle bekliyoruz. Bize geleceğin günü sabırsızlıkla saymaya başladık bile. Şimdi gelsin pembeler. Hemen kız odası yapmamız lazım. Pespembe düşler gibi….

 

Benim kızım içim de küçük bir elme kadar olmuş. Doktor artık hareketlerini tamamen hissedebileceğimi söyledi. Kolları ve bacakları artık hareket etmeye başlamış. Kuzumun duyu organı da artık gelişmiş. Seslere de tepkiler vermeye başlayabilirmiş. Artık daha dikkatli olmalı ve onunla sık sık konuşmaya başlayabilir.

 

Anneler için hızlı bir ipucu:

Artık hamileliğin keyfini çıkarma zamanı! Gebeliğin ilk zamanlarında yaşanan sıkıntılı semptomlar artık büyük ihtimalle kaybolmuştur ve daha fazla enerjiniz vardır. Yürüyüş yaparak, yüzerek veya yoga dersine katılarak aktif kalmak suretiyle bu zamanın keyfini çıkarın. Artık gebeliğiniz de belli olmaya başladığına göre yeni formunuzu gösterecek hamile kıyafetleriyle kendinizi şımartın. Anne adayındaki değişiklikler bariz olsa da, babalar da yeni bebeği beklerken ağır bir yük altındadır. Onların da ebeveynliğe hazırlanması için önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Share: