Dünya emzirme haftasıymış… Bu aralar sosyal medya da en çok karşıma çıkan durum. Bende bu konuda bir yazı yazmalıyım dedim ve başladım…

Aslında ilk aklıma gelen, Masal’ı kucağımda her görenin “emiyor mu?” sorusu. Tanıdık tanımadık herkesden en sık duyduğum soru da bu…

Ya tamam emiyoruz da, emiyor olsak sanırım bu durum beni çok etkilerdi. Neden bu kadar meraklı bu insanoğlu anlamış değilim. Emzirmekte emzirmemekte anneyle bebek arasında bir durum. Düşünüyorum da çoğu anne elde olmayan sebeplerden dolayı emziremiyor. Acaba onlar bu soruyla nasıl başediyorlar.

Anne olmak zordur derledi hep. Anne olmak neden zor olsun kiii… Kanın canın evladın… Nasıl yük gelebilir ki bir anneye kuzusu… Zor olan çevreyle cebelleşmek aslında. O kadar farklı insan tipleri var ki. Küçüğünden büyüğünü, anne olanından daha doğum yapmayanına… Anneyle bebeği bir bıraksalar aslında o kutsal annelik daha da eğlenceli hal alacak eminim.

Bu emzirme haftasında o emziremeyen, ister isteyerek, ister elde olmayan sebeplerle tüm annelere selam olsun. 9 ay karnınızda taşıdınız unutmayın siz kutsalsınız emzirmesenizde annesiniz unutmayın.

Share: