Annelerin de tenefüse ihtiyacı vardır. Sabah erken uyanan bebekler akşam olunca oturup çay kahve içmek zorunda olduğun bir koca derken uykusuz günler kapıda. Akşamları Masal uyuyunca eşimle zaman geçirmek benim hoşuma gidiyor. Eşimle oturup kahveni yudumlarken ( bakınız )telsizden gelen bir Masal sesi de paha biçilemez tabi. Çay kahve Masal derken de akıp giden saat… Yatıp deliksiz uyumak mı? Komik olmayın lütfen henüz o mevkiye ulaşamadık biz. Gece de en az 4 sefer uyanırız biz. Uyanmak olmazsa olmazımız.

Tabi akşam erken uyuyoruz ya, sabah 8 bazen 7:30 da sabah olur Masal’a. Bu da demek oluyor ki anne 6 saat uykuyla kaldı. Bari bu 6 saat deliksiz olsaydı ona da razıydım… Gece uyanmalarında havanın aydınlanmak üzere olduğunu fark edince içime bir şey oturuyor resmen. O zamandan sonra ki o uyku var ya eşi benzeri yok benim için. 10 dakika da olsa Masal uyusun diye içten içe dua ettiğim doğrudur.
Evet gelelim annenin dinlenme zamanına. Bugün o kadar bir ağırlık çökmüş ki anlatamam. Babamız geceye gidecek gene bu gece. Uykusu varmış yattı. Tabi canım yat. Masal da uyuyordu. Fırsat bu fırsat dedim… Ben de yattım. Artık yeter ama birileri anlamalı benim de uykum var. Yatınca tabi Masal hissetmiş olacak ki uyandı. Bir posta gidip uyuttum. Sonra tam dalıyordum gene Masalllll….. Eşimin kalktığını duydum. Bir yatmışım ama o rahatlıkla anlatamam. Uyumuşum. Hem de 3 saat. Eşim kızımızla ilgilenirken sonunda dinlenme fırsatım olmuştu.

Bazen babamız gececi oluyor. O geceler Masal yanımda yatıyor. Sarılıp uyumuyoruz ama gene de birbirimizin huzuru yansıyor ikimize de. Ne de olsa onunda buna ihtiyacı var artık 8 aylık olduk. Masal 40 gününü doldurduğunda ayırdım Masal’ı yanımdan. Odasında yatağında yatmaya alışık bir bebek. Şimdi şimdi yanıma alıyorum artık. Bazı şeyler arada olunca tatlı olurmuş ya o misal bizimki de.

Share: